Sosyal Medya’da 10 Altın Tavsiye

Hangi özellikler, içerik türleri, taktikler ve evrimler, sosyal medya pazarlaması çabalarını önemli ölçüde etkileme potansiyeline sahip?

✅ Hikaye Paylaşımı

Normal akış paylaşımlarına göre 15 Kat fazla büyüyor.

✅ Mesajlaşma

Whatsapp, weChat gibi uygulamaları kullananların sayısı aylık aktif 1 Milyar oldu

✅ Akıllı Chatbot

Misafirler Kurumsal Facebook hesabınıza girdiğinde otomatik üretilen cevaplar bkz: https://www.facebook.com/minirezervasyon/

✅ Gizlilik ve Şeffaflık

Birçok Platformda ortaya çıkan kullanıcı verilerinin sızması sonrasında hem sosyal medya çalışanları hem de platformları 2019’da gizlilik ve şeffaflık konusunda aşırı dikkatli olacak

✅ Sosyal Ağ Alışveriş

Geçtiğimiz yıllarda sosyal ağlar üzerinden alışveriş yapmak görece daha zordu.
İnstagram’ın profil sayfasında tüm teklifleri göstermesi,videolarda etiket gibi alışverişi kolaylaştıran güncellemeleriyle 2019 hızlı geçecek

✅ Ortak İçerik Deneyimleri

Önemli olan Anlamlı Etkileşim..Önemsiz olan ise pasif içerik.
Zuckerberg,Facebook’u bu konuya özel tekrar odaklanacaklarını söylemişti.
Örneğin, #Facebook Watch Party

✅ Mikro Etki Edenler ve Mikro Markalar

#Pazarlama dünyası 100K’dan az takipçisi olan mikro #influencer’ların da en az makro influencerlar kadar etkileşim sağlayabildiğini artık anladı ve daha ekonomik bütçeler mikroya doğru kayıyor.

#socialmedia #marketing

Dijital Pazarlama ve kampanya platformlarının yetkinlikleri arttıkça pazarlama dünyası özellikle ekonomik bütçelerle daha fazla etki isteyen mikro markalar mikro influencer ile çalışacaktır

✅ Etkileşim Metrikleri

Like sayısının modası artık geçti.Dijital Pazarlama çalışanları kullandıkları bütçenin/reklamın ne kadar etkili olduğunu daha net görmek istiyor.
2019’da bu metrikleri görebiliriz

✅ Artırılmış Gerçeklik Deneyimi

#AR ve #VR Teknolojisi ürünleri Pazar’ı 2023’te 298 Milyar Doları aşacak.
Ve bu önemli 2 teknoloji çok önemli dijital deneyim sunuyor.Sosyal Medya ile entegrasyonu ve dijital deneyimin birleşmesi kaçınılmaz.

✅Anlık Müşteri Hizmetleri Desteği

Sosyal Medya platformları markalar için yeni bir içerik ve reklam dağıtım ağı oldu. Müşteriler içinse şikayetlerini ve taleplerini izleyebilecekleri bir müşteri hizmetleri kanalı.

İlk dönemde markalar bu durumu görmezden gelse de tüketicilerin %30’u kendisini görmezden gelen markayı bırakacağını söyledi ve ek olarak %71’i iyi bir sosyal medya müşteri hizmeti deneyimi yaşadıysa çevresine öneride bulunacağını belirtiyor.

Dolayısıyla beklenti ve oranlar bu kadar net olunca markaların biraz çaba ve bütçe harcayarak yüksek kaliteli, duyarlı bir müşteri hizmeti sunmalı.

Share This Post
AdviceAl
Written by AdviceAl
AdviceAl Online Danışmanlık; geleneksel medya ve satış kanallarına ek olarak yenilikçi ürünlere, global dağıtım kanalları ve hibrit iş modellerine giderek artan talep karşısında müşterilerimize karşılaştıkları zorluklara cevap verebilecekleri entegre hizmetler sağlıyor. Sonuç olarak karlılığınızı arttırıyor.
0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>