Google, Trips uygulamasını ağustosta kapatıp, Google Travel platformuna geçiş yapacak

Arama devi, bu hafta uygulamanın yardım sayfasını sessizce güncelledi, 3 yıldır piyasada olan ürünün kesileceğini açıkladı.

Uygulama, hem iOS hem de Android akıllı telefon kullanıcıları için mevcuttu ve yoldayken güzergahları düzenlemek ve gezginleri Google ekosisteminde tutmak için bir başka adımı olarak görülüyordu.

İçeriği hem webden hem de kullanıcılardan tek bir hizmete çekti ve Gmail ve Google Takvim’den uçuş ve otel rezervasyonu ayrıntıları ekleyerek onlara gelecek seyahatleri ve rezervasyonları için varış noktası bilgileri verdi.

Google, kapatma konusunda e-posta yoluyla resmi olarak şunları belirtti: “Google Gezileri deneyimini bağımsız bir uygulamadan Google genelinde gezi planlamasının entegre bir bölümüne dönüştürüyoruz. Artık gezginler Arama ve Haritalar’da gezileri daha kolay planlayabilir”

Google’un Yaptığı şey, uygulamanın kullanıcılarını, daha geniş bir alana yayılmış, ancak şimdi yıllar içinde önemli bir hizmet olarak durmuş, web tabanlı bir platform (mobil cihazlar için de optimize edilmiş) daha geniş bir Google.com/travel alanına yönlendirmeyi hedefliyor.

Gezileri gelen özellikleri (içerik ve yaklaşan kullanıcı rezervasyonları) Google Arama ve Google Haritalar’da mevcut olduğunu söylüyor.

Yaklaşan ve eski rezervasyonlar artık Google.com/travel’e dahil edildi ve kullanıcılar yakında oradaki ayrıntıları düzenleyebilecek, yapılacak şeyler, ilgi çekici yerler vb. İçin fikirleri kaydedebilecekler.

Geçtiğimiz ay, Google’ın Google Travel’daki ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Richard Holden, Google.com/travel’in bazı özellikleri aracılığıyla kullanıcılarla konuştu Merkez platformda artık gezi detayları (geçmiş ve yaklaşmakta olan), hedef içeriği (makaleler, videolar, tavsiyeler, yorumlar), uçuş arama, otel arama ve paket arama yer alıyor.

Eksik olan dikkat çekici unsurlar (şu anda) karayolu taşımacılığı araştırması (araç kiralama, binicilik ve diğerleri), seyir ve turlar ve aktivitelerdir.

Bununla birlikte, tüm işlevler Google Haritalar’ın yanı sıra birden fazla kanal üzerinden kullanıcılara tüm veri yönlendirmeli hizmetlere erişme olanağı sağlayarak, Haritalar ve Arama’da da gösterilecektir.

Google’ın seyahat stratejisini keskinleştirmesi, hemen bir sonuç doğurmayabilir.

Ancak, 2018’de dijital pazarlamaya 10,6 milyar dolar harcayan Booking Holdings ve Expedia Group gibi) kendilerine karşı aktif bir şekilde rekabet eden bir markayı reklam verip vermeme konusunda net bir tavır sergileyecektir.

Butik Rezervasyonlarınız için https://www.minirezervasyon.com/ ziyaret ettiniz mi?

Metasearch meta arama nedir makalemizi https://adviceal.com/teknoloji/metasearch-meta-arama-nedir/ okuyabilirsiniz.

Share This Post
AdviceAl
Written by AdviceAl
AdviceAl Online Danışmanlık; geleneksel medya ve satış kanallarına ek olarak yenilikçi ürünlere, global dağıtım kanalları ve hibrit iş modellerine giderek artan talep karşısında müşterilerimize karşılaştıkları zorluklara cevap verebilecekleri entegre hizmetler sağlıyor. Sonuç olarak karlılığınızı arttırıyor.
0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>