Canva’dan yeni hamle: Canva, Pixabay ve Pexels’i bünyesine kattı

Canva, en çok talep gören stok fotoğraf sitelerinden Pixabay ve Pexels’i satın aldı. Bununla birlikte Canva, premium görsel pazar yeri için yeni abonelik servisi Photos Unlimited’ı kullanıma açtı.

Kullanışlı tasarım araçları ve şablonlarıyla öne çıkan Canva’nın, bu iki yeni işbirliği görsel seçeneklerini daha güçlü hale getirmesinde büyük bir adım oldu. Web tabanlı sürükle bırak görsel tasarım uygulaması olarak tercih edilen Canva’nın kullanıcıları, böylece Pixabay ve Pexels’in görsellerine ücretsiz olarak kolayca erişebilecek.

Bu konuda akıllara gelen soru; “Şimdiye kadar siteler üzerinden görsel indiren kullanıcılara ne olacak?” sorusuna ise şirket yanıt verdi. Eski kullanıcılar iki siteden de alıştıkları üzere ücretsiz olarak fotoğraf indirmeye devam edebilecek

Binlerce fotoğrafa kolay erişim imkanı

Canva 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana 1 milyardan fazla tasarımı ve 15 milyonu aşkın aktif kullanıcısı ile pazar konumunu güçlendirerek büyümesini sürdürüyor. Hazır şablonlar ve tasarım araçlarının yanı sıra, gelişmiş bir fotoğraf düzenleme aracına sahip olan Canva; etki yaratmaya ve tasarımla sizi bir adım öne çıkarmak için sürekli olarak kendini geliştirmeye devam ediyor.

Canva’da herkes tasarım için gerekli tüm malzemelere erişebilmekte ve fikirlerini görsel olarak en iyi şekilde iletme şansına sahip olmakta. Bununla da yetinmeyen Canva, yeni hamlesiyle binlerce fotoğrafa ücretsiz erişim imkanı sağlıyor.

“Herkesin görselleri için mükemmel tasarım içeriklerine erişmesi gerektiğine inanıyoruz; bu nedenle, özgür içerik her zaman Canva’nın demokratik tasarım vizyonunda merkezi bir rol oynayacaktır. Pixabay ve Pexels ile birlikte, insanların yepyeni, şaşırtıcı ve yeni içerik dünyasını keşfetmelerine yardımcı olacağız.” diyen Canva yöneticisi Melanie Perkins konuya açıklık getirdi.

Perkins, Canva’nın iki stok görsel sitesini satın alıp databaseine katmasının ardından yapılan tanıtım toplantısında “Hem Pixabay hem de Pexels platformları birleştirildiğinde 500 milyondan fazla kez indirilen 1 milyondan fazla görsel ile sadece tasarımcılardan ve büyük bütçelere sahip şirketlerden değil, küçük işletmelerden, sosyal medya pazarlamacılarından ve diğerlerinden de ücretsiz, kaliteli içerik için büyük bir talep olduğunu kanıtladı.” açıklamasıyla da dikkat çekti.

Photos Unlimited ile bir adım önde

Canva’nın yeni abonelik modeli ise, Shutterstock ve Stocksy’nin geleneksel stok fotoğrafçılığı hizmetlerine rakip oldu. Şirket, geleneksel stok fotoğrafçılığı hizmetlerine meydan okuyan, uygun fiyatlı “Netflix tarzı” abonelik modeli Photos Unlimited’ı kullanıma sundu.

Güçlü küresel varlığının potansiyelinden ilham alan Canva’nın abonelik servisi Photos Unlimited, kullanıcılara stok fotoğraf hizmeti sağlamakta. Aylık 12.95 dolar ve yıllık 120 dolar fiyatlandırmasına ek olarak Canva’nın kendi platformu üzerinden fotoğraf almak isteyenlerin görsel ve kullanım başına 1 dolar ödemeleri yeterli. Bunun yanı sıra 20 dolar ödeyerek ömür boyu kullanım hakkına da sahip olabilirler.

Photos Unlimited aboneliği ile günlük eklenen ve küratörlüğü yapılan yeni görseller sayesinde profesyonel kalitede infografik, poster, sosyal medya kapak fotoğrafları, afiş tasarımı ve daha bir çok reklam ve tanıtım araçlarını dikkat çekici hale geliyor.

Mükemmel içeriği elde etmek için pahalı stok aboneliklerine gerek duyulmuyor. Canva’da çok daha uygun fiyatlarla yüksek çözünürlüklü fotoğraflar indirilebiliyor ve her yerde kullanabiliyor. İndirilen görsellerin Canva içinde kullanma zorunluluğu olmayan Photos Unlimited aboneliği, yaratıcılığın sınırlarını zorlamaya destek olmaya devam edecek.

Detaylı bilgi için tarafıma ulaşabilir ve https://www.canva.com/photos/search/unlimited/sayfasını inceleyebilirsiniz.

Share This Post
AdviceAl
Written by AdviceAl
AdviceAl; Geleneksel medya ve satış kanallarına ek olarak yenilikçi ürünlere, global dağıtım kanalları ve hibrit iş modellerine giderek artan talep karşısında müşterilerimize karşılaştıkları zorluklara cevap verebilecekleri entegre hizmetler sağlıyor.
0 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>